Certyfikaty osobiste (3)

Instalowanie certyfikatów osobistych    ( ciąg dalszy części 2 )

Instalacja certyfikatu osobistego zajmuje zaledwie kilka chwil I teraz zaprezentujemy ten proces.

 • W tym momencie powinieneś już otrzymać wiadomość email informującą, że certyfikat jest już gotowy do instalacji.

Jak klikniesz na hyperlink zostaniesz przekierowany na bezpieczną stronę I poproszony o wprowadzenie challenge password.

 • Certyfikat zostanie teraz automatycznie zainstalowany na przeglądarce której używasz.

 • Teraz certyfikat wymaga odzyskania z przeglądarki , tak więc możesz go później importować do innych klientów pocztowych, webmail, etc. Będzie się to różnić w zależności od używanej przeglądarki. Pokażemy jak odzyskać te certyfikaty w Mozilla Firefox 3.x oraz Internet Explorer 8.

Mozilla Firefox 3.x

 • Otwórz Firefox I przejdź do [Tools, Options]

 • Teraz przejdź do zakładki *Advanced+. Zobaczysz tu opcję “View Certificates”, kliknij na niej.

 • Teraz znajdziesz się w zarządzaniu certyfikatem dla przeglądarki. Jeśli zechcesz poszukaj certyfikatu z nazwą “Icewarp Limited” i podświetl go. Kiedy Kiedy wpis certyfikatu jest podświetlony zobaczysz opcję “Backup”, naciśnij go.

 • Teraz zostaniesz poproszony o zapisanie certyfikatu, wybierz miejsce docelowe w którym chcesz przechowywać certyfikat. Certyfikat zostanie zapisany w formacie PKCS12 a więc zostaw usawienia na niego.

Kiedy wybierzesz opcję zapisu certyfikatu, zostaniesz poproszony o utworzenie hasła dla tego pliku składowania. Musisz podać hasło w celu zapisania pliku, a potem używaj go kiedy importujesz pocztę klientów.

 • Jeśli wszystko będzie w porządku, zobaczysz wiadomość mówiącą, że certyfikat i klucze prywatne zostały wyeksportowane.

 • Teraz już zakończyłeś proces korzystając z Mozilla i możesz używać tego certyfikatu w większości klientów pocztowych oraz w Icewarp Webclient.

Internet Explorer 8

 • Otwórz Internet Explorer i przejdź do [Tools, Internet Options]

 • Teraz przejdź do zakładki [Content] I kliknij na opcję [Certificates].

 • Powinieneś zobaczyć certyfikat wydany dla Ciebie przez “Icewarp.com (Icewarp SMIME Certification Authority)”. Kiedy go podświetlisz , wybierz opcję “Export” aby eksportować certyfikat.

 • Później wejdź w “Certificate Export Wizard”, kliknij “Next” aby przejść do następnej strony. Teraz zostaniesz zapytany co chcesz eksportować. Masz wybór między eksportem certyfikatu z lub bez “Private Key”, ale zawsze wybierz opcję eksportu certyfikatu kluczem prywatnym, tak więc wybierz opcję pierwszą.

 • Pokażą Ci się opcje formatów do eksportu certyfikatu oraz inne opcje do eksportu do i z. Będziesz eksportował w formacie PKCS12 (.PFX). Zaznacz okienko „Include all certificates in the certification path if possible” , inne opcje zostaw puste.

 • Teraz zostaniesz poproszony o podanie hasła którym zabezpieczysz plik. Musisz wybrać hasło zanim będziesz mógł eksportować certyfikat. Powinieneś zanotować to hasło na wypadek gdybyś musiał przeinstalować certyfikat w innej lokalizacji lub kliencie.

 • Na końcu zostaniesz poproszony o podanie nazwy pliku oraz miejsca docelowego gdzie będziesz eksportował certyfikat. Nie musisz podawać rozszerzenia pliku bo będzie on zapisany w formacie .pfx podczas zapisu , czyli tylko przewiń do miejsca w którym chcesz zapisać certyfikat i wybierz nazwę pliku.

 • Kreator poda Ci podsumowanie gdzie certyfikaty zostały zapisane, w jakim formacie ,także czy eksportujesz swój klucz prywatny. Jeśli te informacje są poprawne kliknij “Finish” I jeśli zostaną zapisane zobaczysz powiadomienie “The Export Was Successful”. Teraz możesz zaimportować certyfikat i używać go.

Importowanie Twojego certyfikatu do IceWarp WebClient

Teraz kiedy ściągnąłeś swój certyfikat, możesz załadować go do Webclienta i zacząć natychmiast go używać. Pokazujemy jak zaimportować certyfikat do Icewarp Webclient ponieważ istnieje wiele podręczników i źródeł pokazujących jak zrobić to dla Outlooka i innych klientów pocztowych.

 • Po pierwsze musisz otworzyć przeglądarkę i zalogować się na swoje konto Icewarp Webclient. Potem przejdź do zakładki [Tools, Options, Security].

 • Teraz kliknij przycisk “Upload” aby załadować swój certyfikat. Przewiń do miejsca w którym jest zlokalizowany Twój certyfikat.

 • Teraz wprowadzisz hasło które podałeś kiedy eksportowałeś certyfikat. Wprowadź hasło i kliknij “OK”

 • Jeśli hasło jest poprawne certyfikat zostanie zaimportowany i zobaczysz to w Webclient. Teraz już możesz podpisywać swoje emaile wysyłane z Webclient. Poprzez podpisywanie swoich emaili, wysyłaszklucz publiczny dla certyfikatu do wszystkich odbiorców. Jeśli Ty i dowplny odbiorca wymienicie klucze, będziecie wtedy mogli szyfrować całą pocztę przesyłanąmiędzy Wami. Możesz szyfrować tylko pocztę do odbiorców którzy posiadają Twój klucz publiczny bo tylko wtedy wiadomość może zostać zdeszyfrowana i przeczytana.

Podsumowanie

Postępując zgodnie z krokami opisanymi w tym przewodniku możesz łatwo utworzyć swój CSR, wybrać właściwy certyfikat do swoich potrzeb, zamówić ten certyfikat i w końcu zainstalować serwer lub certyfikat osobisty. Od tego momentu cała komunikacja może być bezpieczna i szyfrowana aby zabezpieczyć ją przed podsłuchem.

W razie jakichkolwiek problemów lub pytań prosimy o kontakt support@icewarp.com

Informacje o IceWarp Polska

Blog poświęcony IceWarp Communication Server (Merak)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s