Certyfikacja IceWarp SSL ( 2 )

Zakup Twojego certyfikatu IceWarp SSL    ( ciąg dalszy części 1 )

Teraz kiedy masz juz gotowy swój CSR możesz rozpocząć proces zakupu certyfikatu. Musisz najpierw zdecydować jaki typ certyfikatu SSL jest dla Ciebie najlepszy. Kiedy wejdziesz na ekran zakupu zobaczysz różne możliwości do wyboru. Wyjaśnimy Ci różnice miedzy różnymi certyfikatów abyś zdecydował który jest najlepszy dla Ciebie.

Krok1: Teraz kiedy zdecydowałeś jaki typ certyfikatu chcesz kupić, możesz dalej kontynuować zamówienie. Jeśli zdecydowałeś o opcji certyfikatu to teraz zdecyduj o cyklu życia certyfikatu. Każdy z certyfikatów DV lub OV ma maksymalny czas ważności pięć lat podczas gdy certyfikat EV ma dwa lata a certyfikat osobisty tylko rok.

Po wyborze naciśnij [Next] aby przejść do następnego etapu zamówienia.

Musisz załadować plik CSR aby kontynuować. Jeśli jeszcze nie wygenerowałeś CSR proszę wrócić do początku dokumentu w celu uzyskania wskazówek.

Krok 2: Po załadowaniu pliku certyfikatu zostaniesz poproszony o o wybranie adresu email na który będzie przychodzić poczta dotycząca certyfikatu. Ściągnie to kontakt “WHOIS” oraz pokaże adresy alternatywne. Konto którewybierzesz musi być aktywne do odbioru poczty aby dalej procedować uzyskanie certyfikat.

Krok 3: Po przejściu do kroku 3 wprowadzisz firmę i dane kontaktowe. Będziesz musiał podać challenge password aby odzyskać certyfikat kiedy już raz został wygenerowany. Zapisz to hasło jako, że nie będziesz mógł odebrać certyfikatu bez tego challenge password.

Krok 4: Będzie to przegląd , czyli możesz zweryfikować podane informacje oraz koszt certyfikatu który kupujesz. Upewnij się, że wszystko jest w porządku przed złożeniem zamówienia.

Krok 5: Zobaczysz potwierdzenie zamówienia które złożyłeś. Jeśli chcesz zapłacić czekiem, to dane o nim też tu zobaczysz.

Teraz dostaniesz pocztę potwierdzającą zakup i email weryfikacyjny który będzie wymagał użycia kodu weryfikującego wewnątrz poczty i przejścia do podanej strony aby zweryfikować certyfikat, musi to być zrobione zanim wydawanie certyfikatu będzie kontynuowane. Kiedy certyfikat zostanie wygenerowany i będzie gotowy do odebrania, dostaniesz ostatnia pocztę ze wskazówkami codo pobrania certyfikatu. Teraz przejdziemy do instalacji certyfikatu po tym jak go odbierzesz.

Zbieranie i instalowanie Twojego certyfikatu

Po tym jak dostałeś wiadomość mówiącą, że certyfikat jest gotowy, możesz pobrać certyfikat. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie challenge password które wybrałeś podczas procesu zamawiania.

Po wprowadzeniu poprawnego challenge password możesz pobrać certyfikat I rozpocząć procesinstalacji. IceWarp stworzył przyjazny użytkownikowi process instalacji oraz zautomatyzowany , tak, że nie będzie już więcej scalania lubłączenia w celu utworzenia pliku .pem . Zostanie to dla Ciebie zrobione poprzez wykonanie następujących czynności.

  • Połącz się z serweremi otwórz console administrator apotem przejdź do zakładek [Certificates, Server Certificates] .

  • Zobaczysz wejście do CSR który utworzyłeś wcześniej. Kliknij dwukrotnie na to wejście CSR a zostaniesz poproszony o załadowanie pliku podpisanego certyfikatu z rozszerzeniem .crt .

  • Teraz serwer automatycznie połączy klucz prywatny z podpisanym certyfikatem i doda wejście certyfikatu do serwera.

Jeśli chcesz aby certyfikat był domyślnym certyfikatem dla serwera, możesz wybrać to po imporcie. Teraz zobaczysz usunięte wejście CSR jeśli wybierzesz certyfikat jako domyślny i zobaczysz załadowane wejście cert.pem ze swoim nowo zaimportowanym certyfikatem.

Aby zakończyć proces instalacji I zastosować certyfikat do wszystkich serwisów , musisz zrestartować serwisy IceWarp. Po restarcie będziesz mógł wykorzystywać porty SSL dla każdego serwisu zależnie od typu wygenerowanego certyfikatu oraz zwykle używanej nazwy.

Instalowanie certyfikatów osobistych jest opisane w części 3.

Informacje o IceWarp Polska

Blog poświęcony IceWarp Communication Server (Merak)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s